Eylül 19, 2012

karışık :)

Bayağı uzun bir aradan sonra yeniden merhaba!
Hızla ortaya karışık bir post hazırlıyorum... İş yoğunluğum, bazı değişiklikler, çalışmaktan ve kalan vakitlerimi oğluşumla geçirmekten ve tabii ev durumlarına bile yetişememekten, bloguma yetişememem çok normal olsa gerek... Neyse ki ara ara devam etmeye çalışacağım. Herkesi çok özledim bu arada!

Önce, birkaç parça yeni sezon mango ile açılışı yapayım:Batu, 2 ay önce düşüp kafasının arkasını kalörifer peteğine çarpmıştı, 3 dikiş atıldı hal böyle olunca. Tabii o harekete dayanamıyor bazen bünye, 1 ay sonra da bir fiil yanımda gerçekleşen - koşarken duvarın köşesine anlını çarpması- olayı, tuz biber oldu, doktor bizi tekrar görünce şaşırdı, neyse ki bu kez dikiş yok, hafif yapıştırma diyebiliriz. Atlattık sayılır, biraz iz var pembece şuan anlında... Bakmayın fotoğrafa, o bant ancak birkaç saat tutulabildi kafada... Üzgün, korkmuş ve şaşkınız fotoğrafta...


Araya frambuazlı muffin sıkıştırabilmeyi başarmanın mutluluğu bambaşka oldu tabii, tarif cafe nohut'tan, o böğürtlenli yapmış, ben de frambuazlı :) tarif için tık tık. Üzerine pudra şekeri dökülüp, batu ve annesi tarafından itina ile yendi!Yeni bir doğum siparişi için bu minnoş pırıltılı peri asalarını hazırladık anneciğimle, bunlar örnek yalnızca, kısa zaman sonra dünaya 'merhaba' diyecek olan Sevgili Elif'in Asel'i  için hazırlanacaklar.Batu'nun odasına Tepe Home'dan aldığım ahşap askılık... Ben çok beğendim, çerçeveleri de var, alınacaklar listesine eklendi.Batu, ben ve baba bugün gezmelerdeydik, ne kadar olabilirse okadar takıldık :) Birimiz dinlendik, birimiz Batu'nun peşinden koşturduk :) Aradan taşlı havuz gören Batu yorumu : -aaaaaa deniz, cup cup!. Saksılardan topraklar havuza atıldı, cup cup yaptık!


Küçük tepeciklere tırmandık ve kaydık!
Eve ya da arabaya dönmemek için itina ile direndik, koştuk, kaçtık!


Hacivat ve Karagöz'ün ellerini ve ayaklarını inceledik!Araba kullanmaya çalışıyorum gayretle, başlangıç için fena sayılmam, günlük Zafer Plaza- Namazgah yolcululuğumu tam rutine sokmuş ve rahatlamışken, yer değişikliği ile Korupark- Namazgah güzergahına alışmaya çalışıyorum şu sıralar...


Birazda instagram fotoğraflarım ile devam edeyim ve bitireyim... Batu, ben, yemek, yeni denenenler, ve en önemlisi yeni gelen kumaşlarımdan :)


Herkese mutlu haftalar, eğlenceli ve dinlenceli hafta sonları!
Şimdilik hoşçakalın!
Pin It!